In English

Film
With
Me

Oktoober 2013
Tallinn

Töötoad

         

1-päevane töötuba 10. oktoober 2013 10.00-18.00

Töötuba keskendub loo jutustamisele ja räägib vahenditest, millega anda loole isikupära ning muuta see visuaalselt kõnekaks. Jagatud praktilised näpunäited pakuvad ideid, kuidas kasutada oskuslikult loomulikku valgust ja ümbritsevat keskkonda või võtta üles meeldejääv intervjuu.

Õpitakse tundma erinevat võttetehnikat ning selle teadlikku kasutamist, aidates sedasi olukorda tabada kõige sobivama kaamera ning lisavarustusega. Õigete tööriistade ja nende teadliku käsitsemisega on lihtne juhtida tähelepanu soovitule, pärssimata sealjuures filmitegija produktiivsust. Köitva visuaalse lõpptulemuse saavutamiseks piisab vahel ka kõige lihtsamast tehnilisest lahendusest. Kokkuvõttes annab päev ulatusliku ülevaate kaameratest, objektiividest ja praktilistest lisadest, jagades näiteid nende tõhusaimast kasutusest ja kombineerimisest.

“lens whacking, sliders, jibs, high speed…” – need on vaid mõned võimalikest trikkidest ja vahenditest, mida päevase töötoa käigus demonstreeritakse. Praktilise harjutusena mängib Philip läbi filmivõtte, jagades samal ajal mõtteid, kogemusi ja näpunäiteid. Kõik saavad osa ka kiirest montaažist ja kohapeal loodu lõpptulemust vaadatakse ja analüüsitakse üheskoos.

Seminari paindlik kava ning mõnus interaktsioon osalejatega teevad Philip Bloomi töötoast iseloomulikult huvitava sündmuse. Ettearvamatud teemad, spontaansed diskussioonid ja ilmekalt jagatud kogemused on üheaegselt nii harivad kui huvitavad.

Kui oled olnud hoolas iseõppija, kaameraarvustuste lugeja, tehniliste näitajate võrdleja või koolitusvideote jälgija internetis, siis on sul kindlasti põhjust osaleda ühepäevalisel töötoal. Sedasi saad osa jagatud teadmistest ja kogemustest, mida internetist niisama lihtsalt ei leia. Töötuba toimub inglise keeles.

2-päevane töötuba 12.-13. oktoober 2013 10.00-18.00

Töötoas osaleb kuni 25 inimest, mis võimaldab Philipil iga osalejaga individuaalselt tegeleda. Töötoa rõhuasetus on eelkõige loo rääkimisel, kus peale lühidat sissejuhatust ja uute tehnikate ning vahendite tutvustamist saab iga osaline ülesandeks piiratud aja jooksul 30-sekundilise lühifilmi tegemise. Filmimine toimub Philipi ja tema kaaslaste juhendamisel. Filmiülesande teema avalikustatakse alles kohapeal ja siis, kui “stopper” käivitub. Pole määrav, kas oled kogenud filmitegija või algaja - see ülesanne on väljakutse igaühele ning üllatavalt arendav ettevõtmine. Selle tõestuseks on paljude varem osalenute tagasiside ja veebis esitletud filmilõigud (vaata ka allpool olevaid linke).

Lühifilmi tegemise käigus viib Philip osalejaid eemale nende mugavustsoonist, jagades ülesande lahendamise vältel nõu ja näpunäiteid. Filmitud materjal tuleb järgmiseks päevaks ise kokku monteerida, mil toimub ka tehtu vaatamine. Filmid vaadatud, annab Philip koos kaaslastega tehtud tööde autoritele tagasisidet ning näpunäiteid edaspidiseks. Seejärel arutatakse, kuidas erinevate tehnikate, valgustuse ja kaamerate ning lisadega seni filmitud lood visuaalselt veelgi köitvamaks muuta. Lisaks lihvitakse koos Philipiga ka intervjueerimisoskusi ja -võtteid.

NB! Kuna töötuba toimub inglise keeles, eeldame osalejatelt head inglise keele mõistmist.

Vaata ka…